Marcowy Vege Weekend w Carrefour!

mar 21, 2023

W drugiej połowie marca intensywnie pracowaliśmy przy współpracy z siecią Carrefour.  Mieliśmy okazję do wzięcia udziału w akcji Vege Weekend, której głównym celem było zorganizowanie degustacji produktów wegańskich. Stanowiło to dla nas świetną okazję do wyeksponowania produktów dostępnych w sieciach Carrefour na stałym listingu.

W celu zwiększenia promocji akcji przygotowaliśmy dedykowane materiały promocyjne tj. ulotki z najistotniejszymi informacjami oraz sample produktowe, które rozdaliśmy Klientom Centrum Handlowego Atrium Reduta w Warszawie. Produkty dostępne na degustacji obejmowały marki: Naura, Milzu oraz Rudolfs. Prawie wszystkie z nich to gotowe pasty wegańskie idealne na co dzień, a niektóre wymagają samodzielnego przygotowania. Wszystkie zaprezentowane przez nas produkty zawierają w sobie składniki pochodzące z gospodarstw ekologicznych, jak również posiadają oznaczenie Bio i Vege! Wniosek? Swój wyjątkowy smak zawdzięczają naturze bez zbędnych dodatków konserwantów!

Rozmowy z Klientami sklepu wywołały w nas wiele pozytywnych emocji! Chętnie sięgali po produkty na półkach doceniając ich skład.  Z zainteresowaniem zapoznawali się z kolejnymi produktami, które im polecaliśmy. Takie spotkania są dla nas super okazją do zdobycia świeżych recenzji na temat wartości i smaku naszych produktów, które na co dzień dystrybuujemy.

 

Cieszymy się z powodzenia akcji nie tylko ze względu na rosnące zainteresowanie naszymi produktami, ale też z powodu rosnącej świadomości Konsumentów względem żywności BIO. Co raz większe grono Klientów zwraca uwagę, że zależy im na tym, aby żywność była produkowana w duchu poszanowania środowiska naturalnego, dobrostanu zwierząt, a także była wolna od sztucznych „polepszaczy” smaku! Wybory zakupowe są co raz to bardziej etyczne i świadome. 79% ankietowanych Polaków deklaruje, że wybierają produkty z Euroliściem na opakowaniu*! Co więcej Polacy nie znając nawet dokładnej definicji znaku Euroliścia intuicyjnie twierdzą, że ten symbol kojarzy im się z ekologią (ponad połowa ankietowanych)*. To właśnie ten znak nasi Klienci mogą znaleźć na naszych produktach marek Naura, Milzu i Rudolfs!

Klienci zwracają także uwagę na utrudniony dostęp do żywności ekologicznej, która nierzadko jest dostępna jedynie w sklepach specjalistycznych. Tym bardziej jesteśmy dumni z możliwości rozszerzania działalności i podejmowania współpracy z takimi sieciami, jak np. właśnie Carrefour! Z pewnością w tym roku podejmiemy jeszcze więcej takich inicjatyw, aby być bliżej i odpowiadać na potrzeby naszych Konsumentów!

* Przytoczone dane statystyczne pochodzą z badania zrealizowanego na zlecenie Polskiej Izby Żywności Ekologicznej w ramach kampanii „Przestaw się na eko – szukaj Euroliścia”.

Konferencja Sprzedaży Merkury 2023

Konferencja Sprzedaży Merkury 2023

W trosce o rozwijanie swoich kompetencji, Merkury SA zorganizowało kolejną edycję Konferencji Sprzedaży. To inspirujące spotkanie przedstawicieli handlowych i dostawców, jak zawsze przyniosło wiele pozytywnych doświadczeń. Wydarzenie okazało się doskonałą okazją do...

czytaj dalej
Liguori – nowa marka ekskluzywna w ofercie!

Liguori – nowa marka ekskluzywna w ofercie!

Mamy przyjemność poinformować, że nowym członkiem rodziny produktów w ekskluzywnej dystrybucji Merkury, zostaje Liguori! Bardzo cieszymy się z tego powodu, ponieważ misja, którą kieruje się włoski Producent jest zbieżna z naszymi założeniami. Naszym celem jest...

czytaj dalej
Konferencja sprzedażowa Merkury 2022

Konferencja sprzedażowa Merkury 2022

We wrześniu 2022 roku mieliśmy przyjemność zorganizowania trzydniowej konferencji sprzedażowej! W wydarzeniu wzięli udział nie tylko pracownicy naszej firmy, ale także bardzo wielu naszych Dostawców i Producentów. Dzięki temu mieliśmy niepowtarzalną okazję do...

czytaj dalej