Na czym polega dieta bezglutenowa? Oferta produktów bez glutenu w Merkury S.A. - Merkury S.A. - Dystrybutor i importer, ponad 450 marek w ofercie.

Aktualności


Na czym polega dieta bezglutenowa? Oferta produktów bez glutenu w Merkury S.A.

Dieta bezglutenowa polega na całkowitej eliminacji glutenu, który pochodzi ze zbóż takich jak: żyto, jęczmień, wszelkie odmiany pszenicy: orkisz, durum, kamut oraz produktów, które mogą zawierać śladowe ilości glutenu pochodzące z zanieczyszczeń w trakcie produkcji.

W jakim celu eliminuje się gluten?

Najczęstszą przyczyną jest celiakia, alergia na pszenice, NCGS czyli non-celiac gluten sensitivity – niealergiczna wrażliwość na gluten oraz choroba Dühringa.

Rynek żywności bezglutenowej rozwija się w szybkim tempie. Wynika to ze wzrostu spożycia glutenu w dzisiejszym pożywieniu. Zboża uległy znaczącym modyfikacjom gatunkowym oraz genetycznym, które zwielokrotniły ilość białek glutenowych w ich składzie. Zwiększona obecność glutenu w żywności, może przyczyniać się do częstszego występowania chorób takich jak: Reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto, łuszczyca.

Produktami, które z natury są bezglutenowe są: ziemniaki, soja, proso, gryka, ryż, kukurydza, tapioka, maniok, amarantus, soczewica, fasola, mięso, owoce i warzywa. Za produkty bezglutenowe uznaje się produkty przetworzone, w których zawartość glutenu nie przekracza 20 mg na kilogram i mają one charakterystyczne oznaczenie przekreślonego kłosa.

Nasza oferta skierowana jest do ludzi którzy chorują na wyżej wymienione choroby oraz dla tych, którzy poprzez zmniejszenie spożycia glutenu chcą polepszyć swoje samopoczucie.

 

ZOBACZ PRODUKTY BEZ GLUTENU>