Historia fimy MERKURY S.A.

Firma Merkury S.A. powstała w 2004 roku, w Białymstoku, gdzie do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę. Dynamika i siła firmy tkwi w rodzinnym charakterze, konsekwencji w zarządzaniu oraz szybkiemu reagowaniu na wyzwania rynkowe i potrzeby naszych klientów. Przez ostatnie dwa lata zgodnie z naszą strategią rozwinęliśmy kategorie produktów związanych ze zdrowym trybem życia: żywność ekologiczna i naturalna, kosmetyki i kosmetyki naturalne oraz suplementy diety. Po czasie doświadczeń i obserwacji rynku postanowiliśmy połączyć nowoczesność w postaci platformy B2B z naszym atutem jakim jest opieka klientów przez naszych przedstawicieli handlowych, którzy działają na terenie całej Polski.

Historia firmy Merkury S. A. to historia firmy, która w zaledwie kilku lat przebyła niezwykła drogę od małego rodzinnego przedsiębiorstwa, aż do momentu, w którym stała się jedną z największych dystrybutorów w Polsce w swojej branży.

dot
2017

Naszym celem jest podniesienie poziomu obsługi. Otwieramy się na nowe rozwiązania. Podejmujemy decyzje o wdrożeniu wygodnego i nowoczesnego narzędzia, którym jest Strefa zakupów eMerkury. Oferujemy naszym Klientom łatwy i wygodny system obsługi zamówień. Kluczowymi funkcjami platformy jest śledzenie historii własnych zamówień, kontrolowanie aktualnego stanu rozrachunków oraz wgląd do aktualnej oferty handlowej,  Merkury S.A.

2016

Rozszerzamy asortyment kosmetyków naturalnych o markę Natura Siberica. Oferta produktów, które zawierają naturalne składniki wzbogaca nasz asortyment i zapewnia nam pozyskiwanie nowych klientów.

2015

Robimy duży krok w kierunku rozwoju. Osiągamy kolejny rekord w przychodzie co daje nam przestrzeń w poszukiwaniu produktów innowacyjnych, które wpisują się w zdrowy tryb życia. Poszerzamy asortyment z kategorii zdrowa żywność oraz kosmetyki naturalne.

2014

Spółka odnotowuje rekordowy przychód. Mamy nowe plany i dążymy do poszerzenia naszej oferty produktowej o nowości.

2012

Nasze zaangażowanie i wspólny wysiłek przynoszą oczekiwane efekty. Robimy kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju. Przekształcamy firmę w spółkę akcyjną. Kapitał zakładowy to 2 735 800,00 zł.

2012

Kończymy największą w dziejach firmy inwestycję. Mamy nowe Centrum Logistyczne w Białymstoku. Nowoczesny magazyn wysokiego składowania pozwala nam na zwiększenie naszego asortymentu. Jednocześnie przeprowadzamy się do nowej siedziby firmy i zwiększamy zespół, który liczy już ponad 125 osób.

2010

Działamy w kierunku automatyzacji w zarządzaniu. Wdrażamy nowoczesny system ERP, który ułatwia zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi oraz pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów firmy i usprawnienie pracy przedsiębiorstwa.

2010

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zwiększamy swój asortyment i rozpoczynamy sprzedaż produktów z kategorii: produkty spożywcze, w tym zdrowa żywność, produkty ekologiczne i żywność naturalna. Obserwujemy rynek i tworzymy własne standardy.

2008

Decydujemy się na rozszerzenie działalności na pozostałe regiony Polski. Stopniowo rozbudowujemy działy regionalne, co jednocześnie wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia. Podejmujemy decyzję o budowie własnego centrum logistycznego oraz siedziby firmy. Nasz zespół liczy ponad 30 pracowników.

2004

Firma Merkury powstaje w Białymstoku jako hurtownia farmaceutyczna. Zatrudniamy 5 osób.  Nasza siedziba to malutkie biuro i niewielki magazyn o łącznej powierzchni 150m2

dot