MERKURY S.A. Dystrybutor i Importer

Firma Merkury S.A. powstała w 2004 roku, w Białymstoku, gdzie do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę. Dynamika i siła rozwoju firmy tkwi w rodzinnym charakterze, konsekwencji w zarządzaniu oraz dynamiczny wzrost zapotrzebowania na oferowany przez nas asortyment. W skali kraju w swojej branży jesteśmy liderem.

Oferta firmy zawiera produkty z kategorii zdrowa żywność, kosmetyki, kosmetyki naturalne, leki, suplementy diety oraz produkty FMCG. Idąc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, doskonałej znajomości rynku producentów oraz wzrost zapotrzebowania na unikatowe produkty celem firmy jest rozszerzenie oferty asortymentu zdrowej żywności. Aby zapewnić naszym odbiorcom ciekawy i wyjątkowy asortyment uczestniczymy w targach i imprezach handlowych, nawiązujemy nowe kontakty co automatycznie ma wpływ na naszą atrakcyjność u naszych odbiorców.

Firma Merkury S.A specjalizuje się w modelu dystrybucji rynku nowoczesnego i tradycyjnego i obie są ściśle związane z zapotrzebowaniem rynku. Model dystrybucji aktywnej poprzez docieranie przez handlowca bezpośrednio do klienta jest nadal głównym kanałem sprzedaży.

Firma Merkury S.A. to w tej chwili około 280 osób. Obsługujemy około 20 000 podmiotów gospodarczych, w tym wszystkie największe sieci handlowe. Zapewniamy naszym klientom szeroką ofertę i kompleksową obsługę – dostawa na terenie całego kraju w ciągu 24 h. Współpracujemy z partnerami na całym świecie. Pozyskujemy znane marki do wyłącznej lub ekskluzywnej dystrybucji.

 

Poznaj nas bliżej

Naszym celem jest zostać liderem rynku polskiego w zakresie dystrybucji produktów z kategorii zdrowej żywności oraz kosmetyków naturalnych. Pragniemy być profesjonalnym partnerem dla producentów oraz autorytetem dla naszych klientów.

Misją firmy Merkury S.A. jest

 • Krzewić świadomości zdrowego i aktywnego trybu życia. Szerzyć w społeczeństwie świadomość ekologicznego żywienia.
 • Doradzać, jak bezpiecznie budować skuteczną ekspozycję oraz jak dobierać optymalny asortyment na półce sprzedażowej, poprzez elastyczną współpracę z klientem, możliwość uzupełnienia półki z produktami ze zdrową żywnością.
 • Zapewnić klientom B2B sprawny dostęp do poszukiwanych bezpiecznych produktów z kategorii: zdrowej żywności, kosmetyków, kosmetyków naturalnych oraz leków i suplementów diety oraz produktów impulsowych.
 • Wzmocnić wartości marki Merkury S.A. jako firmy będącej rzetelnym i zaufanym partnerem biznesowym.
 • Uzyskać przewagę konkurencyjną przy zachowaniu najwyższych standardów etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej.

Kluczowym zasobem firmy Merkury S.A. są tworzący ją ludzie. Dlatego też pragniemy zwiększać potencjał naszych pracowników poprzez szkolenia i stymulowanie rozwoju zawodowego. Mamy świadomość znaczenia rodziny w ich życiu, dlatego prowadzimy politykę prorodzinną, a także stawiamy na integrację tych dwóch najważniejszych dziedzin życia człowieka. Wartości, którymi konsekwentnie kierujemy się w naszej działalności, to:

 • bezpieczeństwo i zaufanie, dobra atmosfera i relacje oparte na współpracy;
 • wiedza i doświadczenie;
 • innowacyjność, kreatywność;
 • skuteczność (otwartość, współpraca, orientacja na cel, zaangażowanie i odwaga do wprowadzania zmian);
 • odpowiedzialność i uczciwość (jakość i terminowość dostarczanych produktów i usług).

Wybrane przez nas wartości określają tożsamość Spółki oraz mają decydujący wpływ na jej trwałość i zaufanie ze strony Klientów.

 • Oszczędność w generowaniu kosztów – zasada małej oszczędności – co zostanie zaoszczędzone zainwestujemy w rozwój.
 • Elastyczność w stosunku do klienta.
 • Dostępność (zasada otwartych drzwi).